Obsługę prawną świadczy

Statystyka

Użytkowników:
1
Artykułów:
478
Odsłon artykułów:
634813

Gościmy

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoły po nowemu

W tym roku dzieci rozpoczną naukę w szkole dopiero od poniedziałku 4 września,
a na dodatek w nowych „zreformowanych” szkołach.

                1 września 2017 r. wchodzi w życie ustawa „Prawo Oświatowe”, która zmienia ustrój szkolny, w związku z tym radni naszej gminy 30 marca 2017 w podjętej na jej podstawie uchwale w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego zdecydowali, że funkcjonujące dotychczas Publiczne Gimnazjum im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach zostanie włączone do Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach, natomiast Zespół Szkół w Siedliskach Drugich przekształci się w ośmioletnią Szkołę Podstawową im. Błogosławionego Jana Pawła II w Siedliskach Drugich z klasami gimnazjalnymi.

Podsumowując, od 1 września br. w naszej gminie funkcjonować będą dwie placówki oświatowe:

- Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach,

- Szkoła Podstawowa im Błogosławionego Jana Pawła II w Siedliskach Drugich.

Co to oznacza dla naszych dzieci? Od nowego roku szkolnego uczniowie klas szóstych szkół podstawowych staną się uczniami klas siódmych szkół podstawowych, a nie jak dotychczas uczniami klasy pierwszej gimnazjum. Uczniowie klasy drugiej i trzeciej gimnazjum będą kontynuowali naukę
w klasach gimnazjalnych przyłączonych do szkół podstawowych do czasu jej ukończenia.

                Nauczycielom i uczniom rozpoczynającym po wakacjach pracę i naukę życzymy, aby jak najszybciej mogli odnaleźć się w nowej rzeczywistości szkolnej i osiągać sukcesy.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!