Aktualności

DRODZY MIESZKAŃCY

S25C 920031209270

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusem dyrektorzy szkół z gminy Fajsławice podjęli decyzję o zawieszeniu zajęć dydaktycznych.

W dniach 12 i 13 marca 2020r. (czwartek i piątek ) zajęcia dydaktyczne i opiekuńcze w szkołach zostają zawieszone.

Od 16 marca 2020 roku (poniedziałek), decyzją Premiera RP placówki oświatowe zostaną zamknięte na 2 tygodnie (do 27 marca 2020 roku).

Prosimy o śledzenie komunikatów zamieszczonych na stronach internetowych szkół oraz gminy,  dotyczących dalszego postępowania i działalności szkół.

Apelujemy o zachowanie spokoju oraz przestrzeganie zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Wójt Gminy Fajsławice

Janusz Pędzisz

logo2x

Główny Inspektor Sanitarny apeluje, aby czas wolny od zajęć lekcyjnych nie stanowił pretekstu do zintensyfikowania kontaktów towarzyskich.

To czas mądrych wyborów zdrowotnych.
Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i swoich najbliższy.

Zachowujmy się odpowiedzialnie.

 

 

Ogłoszenie

OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W FAJSŁAWICACH

INFORMUJE, ŻE WYDAWANIE PACZEK ŻYWNOŚCIOWYCH Z PCK

W DNIU 13 MARCA 2020R JEST ODWOŁANE !!!

O NOWYM TERMINIE TUT. OPS BĘDZIE INFORMOWAŁ

UWAGA MIESZKAŃCY!!!!

Z uwagi na szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa w naszym województwie Wójt Gminy Fajsławice zwraca się z prośbą do mieszkańców o ograniczenie do minimum osobistych wizyt w urzędzie gminy i innych jednostkach organizacyjnych gminy jak Ośrodek Pomocy Społecznej i Gminnej Bibliotece Publicznej.

Sprawy urzędowe mogą też być załatwiane drogą telefoniczną, elektroniczną lub za pośrednictwem poczty.

Dane do kontaktu z Urzędem Gminy Fajsławice:

tel./ fax  81 58 53 002

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://obywatel.gov.pl/

 

Wszystkie osoby, które w ostatnich dniach wróciły z terenów, gdzie wystąpiły przypadki zachorowań, powinny poddać się kwarantannie domowej i stale monitorować swój stan zdrowia przez okres 14 dni. W przypadku pogorszenia stanu zdrowia związanego z podejrzeniem koronawirusa należy niezwłocznie zgłosić ten fakt telefonicznie do Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krasnymstawie tel. 82 576 28 33

 

Wójt Gminy Fajsławice

Janusz Pędzisz

Koronawirus

 

Ogłoszenie

W związku z zagrożeniem wynikającym z rosnącej liczby zachorowań spowodowanych koronawirusem, szkolenie z płatności bezpośrednich zostaje odwołane.

Obchody Dnia Kobiet

W niedzielne popołudnie 8 marca 2020r. w świetlicy wiejskiej urzędu gminy mieszkanki Fajsławic miały okazję celebrować swoje święto. Spotkanie zorganizowano dla wszystkich Pań z terenu gminy, aby w tym wyjątkowym dniu okazać im szacunek, wdzięczność i wsparcie, a także podkreślić ich ważną rolę w życiu rodziny, mężczyzny, jak też społeczności gminnej.

Uroczystość rozpoczął Wójt Gminy Fajsławice Janusz Pędzisz, kierując do Kobiet piękne słowa. Życzył im, aby każdego dnia czuły się wyjątkowe i szczęśliwe. Do życzeń dołączył się również dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Wojciech Hus, który poprowadził całe wydarzenie.

Czytaj więcej: Obchody Dnia Kobiet

Sportowiec Roku 2019

Dnia 4 marca 2020r. w Krasnostawskim Domu Kultury odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie  Plebiscytu  „Sportowiec Roku 2019”, organizowanego przez Super Tydzień Krasnostawski, Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie i Urząd Miasta Krasnystaw. Plebiscyt miał służyć promocji sportowców, w tym także niepełnosprawnych, trenerów oraz ich osiągnięć. Każdy klub mógł zgłosić swoich kandydatów, z pośród których w drodze głosowania czytelnicy Super Tygodnia wybrali Najpopularniejszego Sportowca Roku 2019. Głosowanie trwało od 27 stycznia do 21 lutego 2020r., a wyniki poznaliśmy wczoraj na uroczystej Gali Mistrzów Sportu.

Czytaj więcej: Sportowiec Roku 2019

Spotkanie dla przedsiębiorców w Urzędzie Marszałkowskim

Urząd Marszałkowski serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców z województwa lubelskiego na temat programu GoToBrand 2020-2022 oraz programu promocji branż, w tym na rynkach perspektywicznych, na lata 2020-2022, w ramach projektu „Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Marka Polskiej Gospodarki – Brand”, poddziałanie 3.3.2. Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020 (PO-IR).

Spotkanie zostało zaplanowane na dzień 5 marca 2020 r. godz. 10.00 w sali 371 Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie.
W związku z realizacją zadań zleconych przez Ministerstwo Rozwoju w ramach ww. programu promocji celem spotkania jest przekazanie informacji na temat dofinansowań do udziału w targach, misjach gospodarczych lub konferencjach zagranicznych.

Link do rejestracji:

http://invest.lubelskie.pl/pl/aktualnosc/go-brand-spotkanie-informacyjne-5-marca-2020-r

Przedsiębiorcy w UMWL

 

ZASADY UPRAWY MAKU NISKOMORFINOWEGO I KONOPI WŁÓKNISTYCH W 2020 ROKU

Uprawy maku niskomorfinowego i konopi włóknistych podlegają przepisom ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii( t.j. Dz.U. z 2019 r. poz.852,1655 i 1818). Zgodnie z wymienioną ustawą:

-  uprawa maku może  być prowadzona  na określonej powierzchni, w wyznaczonych rejonach, na podstawie  zezwolenia na uprawę, przy zastosowaniu materiału siewnego  kategorii elitarny  albo  kategorii kwalifikowany w rozumieniu  przepisów o  nasiennictwie oraz dodatkowo umowy kontraktacji, zawartej  z podmiotem posiadającym  zezwolenie  Marszałka  Województwa  na prowadzenie  działalności w zakresie skupu maku.

 - uprawa konopi włóknistych  może być prowadzona na określonej powierzchni, w  wyznaczonych rejonach, na podstawie  zezwolenia na uprawę, przy  zastosowaniu materiału siewnego kategorii elitarny albo kategorii kwalifikowany  w rozumieniu  przepisów o nasiennictwie oraz dodatkowo umowy kontraktacji, zawartej z podmiotem posiadającym zezwolenie  Marszałka Województwa  na prowadzenie działalności  w zakresie skupu konopi włóknistych.

Stosowanie materiału siewnego maku lub konopi  włóknistych kategorii elitarny albo kategorii kwalifikowany w rozumieniu przepisów o nasiennictwie potwierdza się fakturą zakupu tego materiału  siewnego oraz etykietą  z opakowań materiału siewnego tych roślin.

 Zezwolenie na uprawę maku lub konopi włóknistych wydaje wójt  właściwy  ze względu  na miejsce położenia uprawy.

       Powierzchnię  uprawy wymienionych roślin  określa Uchwała NR XIV/257/2020  Sejmiku Województwa Lubelskiego  z dnia 24 lutego 2020 r. w sprawie określenia ogólnej powierzchni  przeznaczonej pod uprawy maku i konopi włóknistych oraz rejonizacji tych upraw na terenie województwa lubelskiego w 2020 r.

Przyznana powierzchnia uprawy maku  w 2020 roku dla gm. Fajsławice  wynosi 3.00 ha  natomiast konopi włóknistych  35 ha.

        Informacji dot. wydawania zezwoleń na uprawę w/w roślin  udziela pracownik UG – pokój Nr 8, tel. 81 585 30 60.

Informację sporządziła: Anna Rozwałka.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!