Aktualności

XXI Święto Jesieni

W niedzielę 22 września 2019r. plac przy Oddziale Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą tętnił życiem. Odbyło się tam bowiem Święto Jesieni, które już od 21 lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Tegoroczne święto także zgromadziło tłumy.

Czytaj więcej: XXI Święto Jesieni

XIII SESJA RADY GMINY FAJSŁAWICE

vlcsnap 2019 09 19 10h27m54s298

Dnia 18 września 2019r. w sali obrad Urzędu Gminy Fajsławice odbyła się XIII Sesja Rady Gminy Fajsławice. Miała ona niecodzienny przebieg ze względu na obecność pani poseł na Sejm RP Teresy Hałas. Wójt Gminy Fajsławice podziękował  pani poseł za dotychczasową współpracę, za udział w organizowanych przez gminę uroczystościach, a w szczególności za pomoc w uzyskaniu dofinansowania na zakup samochodu strażackiego dla OSP w Siedliskach Drugich.

Czytaj więcej: XIII SESJA RADY GMINY FAJSŁAWICE

Rolnicy! Ogrodnicy! Sadownicy!

logo rynek rolny

Z przyjemnością informujemy o powstaniu internetowej giełdy rolnej o nazwie Rynek-Rolny.pl

Serwis skierowany jest przede wszystkim do rolników, ogrodników i sadowników. Przy pomocy giełdy rolnicy mogą w szybki i łatwy sposób sprzedać lub nabyć środki do produkcji rolnej. Giełda i portal Rynek-Rolny.pl to niezwykle przydatne narzędzie do pracy w nowoczesnym rolnictwie. Serwis znajduje się pod następującym adresem www: https://www.rynek-rolny.pl/

A.Granat

XXI Lubelskie Święto Chleba

Dnia 15 września 2019r. na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej odbyło się już po raz dwudziesty pierwszy Lubelskie Święto Chleba. Głównym organizatorem wydarzenia, które zgromadziło tłumy, był Lubelski Cech Rzemiosł Spożywczych. Uczestnicy mogli degustować  i zakupić wyroby piekarzy i cukierników nie tylko z województwa lubelskiego, ale i całego kraju i z zagranicy. Mieli także okazję, aby dowiedzieć się więcej na temat tradycyjnego wypieku chleba, a nawet samemu przygotować lubelskiego cebularza.

Czytaj więcej: XXI Lubelskie Święto Chleba

Promesa na drogi gminne

Dnia 9 września 2019r. w Krasnymstawie, z rąk Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Wiceprezesa Rady Ministrów Jacka Sasina oraz Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka, samorządy powiatu krasnostawskiego otrzymały promesy na modernizację dróg w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Czytaj więcej: Promesa na drogi gminne

Our website is protected by DMC Firewall!