Aktualności

XX Wojewódzki Jesienny Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów 2019

19 października 2019r. w Domu Kultury LSM w Lublinie odbyły się międzypowiatowe eliminacje do XX Wojewódzkiego Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów. Patronatem honorowym wydarzenia jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a głównymi jego organizatorami są Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie oraz Oddział Okręgowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Lublinie.

Czytaj więcej: XX Wojewódzki Jesienny Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów 2019

Co na obiad?

W piątek 20 września 2019r. Centrum Promocji Produktu Lokalnego  w Boniewie stało się prawdziwym studiem telewizyjnym. Tego dnia bowiem ekipa TVP3 Lublin nagrywała dwa odcinki programu kulinarnego „Co na obiad?”. Cykl ten emitowany jest  na antenie TVP3 Lublin od poniedziałku do piątku o godzinie 8:05, już od marca bieżącego roku. Przedstawia on proste przepisy polskiej kuchni pochodzące z różnych regionów województwa lubelskiego. Dania związane z naszą tradycją lokalną zaprezentowały przed kamerami pani Feliksa Gorzkowska i pani Anna Wójcik.

Czytaj więcej: Co na obiad?

Dzień Edukacji Narodowej 2019

14 października wszyscy nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy i pracownicy oświaty obchodzą swoje święto. To dzień, w którym uczniowie, wychowankowie, a także rodzice składają gronu pedagogicznemu serdeczne podziękowania za trud włożony w ich codzienną pracę i zaangażowanie w edukację młodego pokolenia.

Czytaj więcej: Dzień Edukacji Narodowej 2019

100 lat Szkoły Podstawowej w Fajsławicach

Dnia 17 października 2019r. w naszej gminie odbyła się nie lada uroczystość. Szkoła Podstawowa w Fajsławicach świętowała bowiem swoje setne urodziny. Społeczność szkolna zabrała wszystkich uczestników w wyjątkową podróż do przeszłości ukazując historię powstania placówki, jej funkcjonowania przez kolejne dziesięciolecia, budowę i rozbudowę obecnego budynku szkoły, a także okoliczności nadania jej imienia.

Czytaj więcej: 100 lat Szkoły Podstawowej w Fajsławicach

Ogłoszenie

Komisja ds. oszacowania szkód informuje, iż protokoły z oszacowania szkód spowodowanych wystąpieniem suszy są do odbioru w pokoju nr 8 Urzędu Gminy Fajsławice. Prosimy o niezwłoczne odbieranie protokołów.

Przewodniczący Komisji

Komunikat Nr 2/2019 z dnia 14 października 2019r. Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Krasnymstawie skierowany do właścicieli i zarządców budynków i innych obiektów budowlanych w sprawie nałożenia obowiązku usuwania śniegu i lodu

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym i możliwością powstawania niekorzystnych warunków meteorologicznych w szczególności intensywnych opadów śniegu stanowiących potencjalne zagrożenie dla konstrukcji obiektów oraz mogących powodować zagrożenie życia lub zdrowia użytkowników obiektów budowlanych, bezpieczeństwa mienia bądź środowiska, przypominam właścicielom i zarządcom o obowiązku bezwzględnego przestrzegania przepisów ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994r. w zakresie zapewnienia właściwego stanu technicznego i bezpiecznego użytkowania obiektów budowlanych, w tym podjęcia działań zapobiegawczych w postaci dokonywania bieżącego przeglądu dachów budynków i budowli oraz obowiązku usuwania śniegu i lodu.

                                                                                               Powiatowy Inspektor Nadzoru

                                                                                               Budowlanego w Krasnymstawie

                                                                                   mgr inż. Anna Wojtaszek    

 

Komunikat Nr 1/2019 z dnia 14 października 2019r. Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Krasnymstawie do właścicieli, zarządców i użytkowników obiektów budowlanych w związku z koniecznością dostosowania obiektów budowlanych do wymagań sezonu grze

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Krasnymstawie przypomina, że na właścicielach, zarządcach i użytkownikach obiektów budowlanych ciąży obowiązek zapewnienia co najmniej jednej w roku kontroli stanu technicznego użytkowanego obiektu budowlanego (zgodnie z art. 62 ust.1 ustawy-Prawo budowlane).

Czytaj więcej: Komunikat Nr 1/2019 z dnia  14 października 2019r. Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w...

Promesa dla strażaków

Dnia 10 października 2019r. w Krasnostawskim Domu Kultury, podczas uroczystego apelu wręczono promesy przedstawicielom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu  powiatu krasnostawskiego. Jednostki te otrzymały w ramach dotacji na realizację zadań statutowych zawartych w ustawie o ochronie przeciwpożarowej fundusze na łączną kwotę 320 tys. zł.

Czytaj więcej: Promesa dla strażaków

100 lat Szkoły Podstawowej w Fajsławicach

logo sp fajslawice duże

Wójt Gminy Fajsławice wraz z Dyrekcją Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach serdecznie zapraszają mieszkańców gminy Fajsławice na uroczyste obchody 100-lecia szkoły, które odbędą się dnia 17 października 2019r. (czwartek).

Program uroczystości przewiduje:

  • godz. 900- Msza Św. w kościele pw. Św. Jana Nepomucena w Fajsławicach,
  • uroczysty przemarsz do szkoły,
  • uroczystości rocznicowe na sali gimnastycznej.

Serdecznie zapraszamy!!!

DMC Firewall is a Joomla Security extension!