Aktualności

Komunikat Nr 2/2019 z dnia 14 października 2019r. Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Krasnymstawie skierowany do właścicieli i zarządców budynków i innych obiektów budowlanych w sprawie nałożenia obowiązku usuwania śniegu i lodu

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym i możliwością powstawania niekorzystnych warunków meteorologicznych w szczególności intensywnych opadów śniegu stanowiących potencjalne zagrożenie dla konstrukcji obiektów oraz mogących powodować zagrożenie życia lub zdrowia użytkowników obiektów budowlanych, bezpieczeństwa mienia bądź środowiska, przypominam właścicielom i zarządcom o obowiązku bezwzględnego przestrzegania przepisów ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994r. w zakresie zapewnienia właściwego stanu technicznego i bezpiecznego użytkowania obiektów budowlanych, w tym podjęcia działań zapobiegawczych w postaci dokonywania bieżącego przeglądu dachów budynków i budowli oraz obowiązku usuwania śniegu i lodu.

                                                                                               Powiatowy Inspektor Nadzoru

                                                                                               Budowlanego w Krasnymstawie

                                                                                   mgr inż. Anna Wojtaszek    

 

Komunikat Nr 1/2019 z dnia 14 października 2019r. Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Krasnymstawie do właścicieli, zarządców i użytkowników obiektów budowlanych w związku z koniecznością dostosowania obiektów budowlanych do wymagań sezonu grze

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Krasnymstawie przypomina, że na właścicielach, zarządcach i użytkownikach obiektów budowlanych ciąży obowiązek zapewnienia co najmniej jednej w roku kontroli stanu technicznego użytkowanego obiektu budowlanego (zgodnie z art. 62 ust.1 ustawy-Prawo budowlane).

Czytaj więcej: Komunikat Nr 1/2019 z dnia  14 października 2019r. Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w...

Promesa dla strażaków

Dnia 10 października 2019r. w Krasnostawskim Domu Kultury, podczas uroczystego apelu wręczono promesy przedstawicielom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu  powiatu krasnostawskiego. Jednostki te otrzymały w ramach dotacji na realizację zadań statutowych zawartych w ustawie o ochronie przeciwpożarowej fundusze na łączną kwotę 320 tys. zł.

Czytaj więcej: Promesa dla strażaków

100 lat Szkoły Podstawowej w Fajsławicach

logo sp fajslawice duże

Wójt Gminy Fajsławice wraz z Dyrekcją Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach serdecznie zapraszają mieszkańców gminy Fajsławice na uroczyste obchody 100-lecia szkoły, które odbędą się dnia 17 października 2019r. (czwartek).

Program uroczystości przewiduje:

  • godz. 900- Msza Św. w kościele pw. Św. Jana Nepomucena w Fajsławicach,
  • uroczysty przemarsz do szkoły,
  • uroczystości rocznicowe na sali gimnastycznej.

Serdecznie zapraszamy!!!

Oddaj głos na swoją bibliotekę

71e09d 6f12fd81f2cd49c1866956ebde84fa97

Gminna Biblioteka w Fajsławicach zgłosiła się do akcji organizowanej przez producenta produktów KINDER.

Pierwsze 50 bibliotek, które otrzyma największą ilość głosów, może wygrać książki o wartości 5000 PLN, kolejne 250 bibliotek wygra ksążki o wartości 300 PLN.

Zachęcamy do rejestracji i głosowania każdego dnia.

Poniżej link do strony, na której można oddać głos.

https://www.kinder.com/pl/pl/xp/wspolneczytanie/glosowanie

 

Mali cukiernicy

Jak się okazuje Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie to idealne miejsce  na edukację najmłodszych dzieci. Przekonali się o tym uczniowie I-szych klas Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach.

Czytaj więcej: Mali cukiernicy

Kobieta Gospodarna Wyjątkowa

W niedzielne popołudnie 29 września 2019r., w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbył się I Wojewódzki Konkurs Kobieta Gospodarna Wyjątkowa. Ideą konkursu było ukazanie potencjału i znaczącej roli kobiet polskiej wsi, a także prezentacja sekretów kulinarnych oraz sztuki ludowej.

Czytaj więcej: Kobieta Gospodarna Wyjątkowa

DMC Firewall is a Joomla Security extension!