Aktualności

Promesa na drogi gminne

Dnia 9 września 2019r. w Krasnymstawie, z rąk Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Wiceprezesa Rady Ministrów Jacka Sasina oraz Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka, samorządy powiatu krasnostawskiego otrzymały promesy na modernizację dróg w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Czytaj więcej: Promesa na drogi gminne

"Smaki domowej spiżarni" po raz drugi

W sobotę 7 września 2019r. w Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie  mieszkańcy gminy mieli okazję uczestniczyć w konferencji pt. „Produkt lokalny poszukiwany, czyli jak na tym zarobić?”, a także w warsztatach „Smaki domowej spiżarni”. To już druga odsłona warsztatów, które realizowane są w ramach operacji pn: Festiwal Dobre bo Nasze, która jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. W spotkaniu uczestniczył kierownik Oddziału Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich – pan Krzysztof Flis.

Czytaj więcej: "Smaki domowej spiżarni" po raz drugi

Europejski Festiwal Smaku 2019

Przez cały ubiegły tydzień  od 2 do 8 września w Lublinie trwał Europejski Festiwal Smaku. Była to już 11 edycja tego wydarzenia, które w tym roku nawiązywało do rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej. Oprócz koncertów, wystaw, warsztatów, konkursów czy pokazów kulinarnych, festiwalowi towarzyszył międzynarodowy jarmark smaków.

Czytaj więcej: Europejski Festiwal Smaku 2019

Fajsławice w mediach

O gminie Fajsławice słychać coraz więcej. I bardzo dobrze, bo mamy się czym pochwalić! Nasza gmina miała wspaniałą okazję do promocji i zaprezentowania swoich walorów podczas organizowanego u nas 15 sierpnia 2019r. V Wojewódzkiego Święta Ziół, kiedy to TVP3 Lublin transmitowała na żywo relację z tego wydarzenia.

Kolejne okazje do zareklamowania naszej gminy pojawiły się również w ostatnim czasie. Wójt Gminy Fajsławice pan Janusz Pędzisz wraz z prezesem Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Gminy Fajsławice panią Feliksą Gorzkowską gościli na antenie TVP3 Lublin w sobotę 31 sierpnia 2019r.  i w środę 4 września 2019r. A że oboje potrafią pięknie o Fajsławicach mówić i skutecznie ją promować – w pełni wykorzystali tą szansę.

Czytaj więcej: Fajsławice w mediach

Na czytanie nigdy nie jest za wcześnie!!!

plakat Mała Książka Wielki Człowiek

W ramach ogólnopolskiej kampanii ”Mała Książka – Wielki Człowiek” od września bieżącego roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Fajsławicach  i jej Filii w Siedliskach Drugich rusza projekt skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat). Projekt ogłoszony przez Instytut Książki ma na celu zachęcanie małych czytelników do korzystania z biblioteki i czytania książek, rodziców natomiast do poświęcenia czasu na wspólne czytanie z dzieckiem.

Czytaj więcej: Na czytanie nigdy nie jest za wcześnie!!!

Informacja

Gminna komisja ds. szacowania strat w uprawach rolnych spowodowanych suszą informuje, że rolnicy którzy zgłosili szkody w uprawach posiadają sporządzone protokoły z szacowania upraw.

W związku z tym prosimy o niezwłoczne zgłaszanie się do Urzędu Gminy Fajsławice

(sala posiedzeń w godzinach pracy urzędu) do dnia 9 września 2019r., celem podpisania protokołów strat.

A.Granat

Nowe laptopy dla uczniów gminy Fajsławice

Wakacje dobiegły końca. Wypoczęci uczniowie, z nowymi siłami i zapałem wrócili do nauki. Inauguracja nowego roku szkolnego w naszych gminnych szkołach rozpoczęła się Mszą Świętą – zarówno w parafii w Fajsławicach, jak i w parafii w Siedliskach Drugich.  Wójtowie gminy również uczestniczyli w tym wydarzeniu - Wójt Gminy Janusz Pędzisz w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach, zastępca wójta natomiast Mieczysław Paluch - w Szkole Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Siedliskach Drugich.

Czytaj więcej: Nowe laptopy dla uczniów gminy Fajsławice

DMC Firewall is a Joomla Security extension!