Aktualności

Ogłoszenie

Informujemy, że od najbliższego czwartku, 9 lipca 2020r. w celu ułatwienia mieszkańcom gminy kontaktu z Urzędem Gminy, Ośrodkiem Zdrowia, apteką itp. zostaną uruchomione kursy busa przewoźnika A.Dziwisz.

Kursy busa odbywać się będą w każdy czwartek tygodnia według poniższego harmonogramu:

6:50 Marysin – 7:00 Ksawerówka (remiza OSP) „dołem”– 7:20 Fajsławice

8:00 Fajsławice „dołem” – 8:20 Ksawerówka

8:30 Ksawerówka „dołem”– 8:50 Fajsławice

10:00 Fajsławice „dołem” – 10:20 Ksawerówka – 10:25 Marysin

 

 

Półfinał Konkursu Kobieta Gospodarna Wyjatkowa

W niedzielę 5 lipca 2020r., w hali sportowej MOSiR w Chełmie odbył się półfinał konkursu Kobieta Gospodarna Wyjątkowa organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Tematem przewodnim konkursu były jabłka lubelskie. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń z terenu trzech powiatów: chełmskiego, włodawskiego i krasnostawskiego rywalizowały między sobą w trzech kategoriach konkursowych: na najlepszą szarlotkę z wykorzystaniem lubelskich jabłek, na najlepsze produkty i potrawy charakterystyczne dla regionu lubelskiego, a także na najpiękniejsze wyroby rękodzielnicze.

Czytaj więcej: Półfinał Konkursu Kobieta Gospodarna Wyjatkowa

XXI Sesja Rady Gminy Fajsławice

Dnia 30 czerwca 2020r. w sali obrad Urzędu Gminy odbyła się XXI Sesja Rady Gminy. Podczas posiedzenia radni udzielili Wójtowi Gminy Fajsławice absolutorium i wotum zaufania. Głosowanie poprzedziło wysłuchanie sprawozdania z wykonania budżetu za 2019r., wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Gminy w Fajsławicach a także opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej, która była pozytywna.

Czytaj więcej: XXI Sesja Rady Gminy Fajsławice

Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

Informujemy, że od 1 lipca 2020r. na terenie Gminy Fajsławice ponownie będzie działał PUNKT NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ.

Od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 – 12:00, w budynku Urzędu Gminy, każdy mieszkaniec gminy będzie mógł skorzystać z porad specjalisty.

Mamy nadzieję, że oferowana pomoc prawna pomoże zainteresowanym rozwiązać wszelkie niejasności czy kwestie sporne.

Wyniki głosowania z dnia 28 czerwca 2020 r.

Gmina Fajsławice

Powiat krasnostawski

 

Frekwencja

Powiat krasnostawski

Frekwencja
57,28%
Liczba kart ważnych
30 203
Liczba uprawnionych
52 726

Pomagają...

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

Lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,

Lecz przez to czym dzieli się z innymi”.

św. Jan Paweł II

 

Czas pandemii koronawirusa jest trudny dla nas wszystkich. I mimo, że obostrzenia powoli zostają znoszone i zauważa się większą swobodę w funkcjonowaniu, pracownicy służb medycznych nadal muszą zachowywać w swojej pracy najwyższe środki ostrożności.

Wielkim sercem, bezinteresownością i pomocą w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wśród pracowników i pacjentów Samodzielnego Szpitala Publicznego w Krasnymstawie, wykazali się mieszkańcy naszej gminy.

Czytaj więcej: Pomagają...

Our website is protected by DMC Firewall!