Aktualności

INFORMACJA

Informujemy, że od dnia 24 stycznia 2019r. w budynku Urzędu Gminy Fajsławice - w świetlicy wiejskiej w każdy czwartek od godziny 9:00 będzie pełnić dyżur pracownik Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie, prowadzący sprawy związane z wycinką drzew w lasach.

A.Granat

Nowa trasa busa

Informuję, że od dnia 21 stycznia 2019 r. (poniedziałek), Pani Agnieszka Dziwisz, prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Usługi Transportowe w Łopienniku Podleśnym, będzie świadczyła usługi przewozu osób na trasie:

Ksawerówka – Fajsławice – Ksawerówka (tzw. dołem, przez wieś).

Czytaj więcej: Nowa trasa busa

ŻAŁOBA NARODOWA

znicz

 

   W związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Gmina Fajsławice przyłącza się do ogłoszonej przez prezydenta Andrzeja Dudę żałoby narodowej.

     Z uwagi na zaplanowane na najbliższą sobotę uroczystości pogrzebowe - w tym dniu flagi na masztach znajdujące się przed budynkiem Urzędu Gminy Fajsławice, będą opuszczone do połowy.

      Łącząc się w żałobie i smutku składamy serdeczne wyrazy współczucia rodzinie  i najbliższym.

 

         Wójt Gminy Fajsławice

     Janusz Pędzisz

A. Granat

Z wizytą w Dwikozach

Inkubator Przedsiębiorczości w Dwikozach to jedna z pierwszych tego typu inicjatyw w regionie i kraju. Przedsięwzięcie zrealizował Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu we współpracy z gminą Dwikozy. Znajdują się w nim pomieszczenia do przygotowania surowca, sala produkcyjna, magazyny oraz sala szkoleniowa i pomieszczenia socjalne. Przetwórnia wyposażona jest w odpowiedni sprzęt pozwalający wytwarzać dżemy, powidła, konfitury oraz marynaty warzywne. Są tam również suszarnia owoców i warzyw.

Czytaj więcej: Z wizytą w Dwikozach

Fajsławickie specjały na konferencji „Żywność wysokiej jakości”

10 stycznia 2019r. w Lubelskim Centrum Kongresowym w Lublinie odbyła się konferencja „Żywność wysokiej jakości – produkty tradycyjne i regionalne nowe możliwości i rozwiązania” zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie przy współpracy z Oddziałem Regionalnym Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego w Lublinie oraz Stowarzyszeniem Lubelskich Kucharzy. Celem spotkania było wskazanie małym gospodarstwom nowych rozwiązań umożliwiających wytwarzanie produktów tradycyjnych, regionalnych i lokalnych, ich promocję i sprzedaż.

W konferencji uczestniczyła także delegacja naszej gminy: Wójt Gminy Fajsławice – Janusz Pędzisz, przedstawiciele Rady Gminy: Monika Rozwałka, Anna Kosierb, Monika Chłopek, Arleta Rogalska; członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Fajsławice: Feliksa Gorzkowska, Grażyna Grzegorczyk; przedstawicielki Gminnego Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Fajsławicach: Krystyna Brzozowska, Zofia Gieracz.

Była to wspaniała okazja do zaprezentowania naszych lokalnych produktów i potraw, a tym samym promocji naszej gminy. W trakcie konferencji serwowano herbatę z sokiem z mięty według przepisu Pań ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Fajsławice.

Podsumowaniem konferencji była degustacja wyrobów wpisanych na listę produktów tradycyjnych. Wśród stoisk z produktami regionalnymi nie mogło zabraknąć także naszych fajsławickich specjałów, spośród których największym powodzeniem cieszyły się pierogi z czerwoną fasolą oraz pierogi ruskie z majerankiem.

Zainteresowanych produktami i potrawami regionalnymi odsyłamy do publikacji „Szlakiem lubelskich smaków” przygotowanej w ramach projektu unijnego, którego liderem było nasze lokalne Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Fajsławice.

 • konferencja 1
 • konferencja 10
 • konferencja 11
 • konferencja 12
 • konferencja 2
 • konferencja 3
 • konferencja 4
 • konferencja 5
 • konferencja 6
 • konferencja 7
 • konferencja 8
 • konferencja 9

Simple Image Gallery Extended

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd