Aktualności

W hołdzie Żołnierzom Wyklętym

W niedzielę 1 marca 2020r. w Krasnymstawie odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia po raz pierwszy w Krasnymstawie zorganizowany został  Bieg Pamięci „Tropem Wilczym”, którego głównym organizatorem był Związek Strzelecki Strzelec Organizacja Społeczno-Wychowawcza Jednostka Strzelecka 2011 im. Cichociemnych Krasnystaw.

W obchodach wzięło udział wielu znamienitych gości na czele z współorganizatorami panią poseł Teresą Hałas, starostą krasnostawskim – Andrzejem Leńczukiem oraz burmistrzem Krasnegostawu Robertem Kościukiem. Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe szkół z terenu powiatu, delegacje samorządów gminnych, przedstawiciele służb mundurowych, i mieszkańcy miasta. Gmina Fajsławice również uczestniczyła w tym ważnym wydarzeniu. Wójt Gminy Janusz Pędzisz wraz z pocztami sztandarowymi naszych gminnych szkół, dyrektorami oraz nauczycielami także oddali hołd i pamięć walczącym za wolność kraju żołnierzom niezłomnym.

Czytaj więcej: W hołdzie Żołnierzom Wyklętym

Informacje na temat koronawirusa

W związku z odnotowaną serią zachorowań wywołanych koronawirusem 2019 nCoV w Chinach oraz z pojawiającymi się przypadkami zachorowań w innych krajach informujemy, że zasady postępowania z osobami podejrzanymi o zakażenie nowym koronawirusem zostały sporządzone i umieszczone na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego w Warszawie 

 https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/
 
Informacje na temat koronawirusa oraz sposobów ograniczenia ryzyka zakażenia można znaleźć również na stronach Ministerstwa Zdrowia oraz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie
 
https://www.gov.pl/web/zdrowie/wiadomosci
 
https://www.gov.pl/static/code/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie.html
 
https://wsselublin.pis.gov.pl/
 
Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił całodobową infolinię o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Numer infolinii to 800-190-590. Całodobowy dyżur telefoniczny pod numerem 693 397 185 pełni też lubelski sanepid.
 
W związku z potencjalnym zagrożeniem epidemiologicznym, osoby przyjeżdżające do Polski otrzymują wiadomość SMS :
 
Uwaga! Ministerstwo Zdrowia: Zagrożenie koronawirusem. Zapoznaj się z informacjami na stronie http://gov.pl/koronawirus lub zadzwoń na infolinię: 800 190 590.
 
Przypominamy – żeby zminimalizować ryzyko zarażenia, należy stosować się do zaleceń:
– często myć ręce;
– stosować odpowiednie zasady ochrony podczas kaszlu i kichania;
– unikać dotykania oczu, nosa i ust;
– zasięgnąć pomocy medycznej – jeśli występuje gorączka, kaszel, trudności w oddychaniu.
 
Jeżeli zaobserwujemy u siebie symptomy choroby, a wróciliśmy z obszaru ryzyka, należy skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do szpitala zakaźnego.
 
Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje o śledzenie bieżących doniesień nt. wirusa Covid-19 przed podjęciem decyzji o wyjeździe.
 
Zobacz spot informacyjny Ministerstwa Zdrowia
https://www.youtube.com/watch?v=bO2swTJBj0s

ELIMINACJE GMINNE TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ PN „ MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

W dniu 27 lutego 2020 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Fajsławicach przeprowadzone zostały eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn.: „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Jego głównym celem jest popularyzowanie wśród młodych znajomości przepisów, zasad postępowania podczas pożaru, historii i tradycji strażackiej, a także umiejętności posługiwania się sprzętem gaśniczym.
W tym roku grono komisji wsparł Komendant Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych w Fajsławicach pan Waldemar Dąbski, za którego obecność dziękujemy. O kwestie merytoryczne i organizacyjne turnieju jak zwykle doskonale zadbał pan Adam Adamiak – pracownik urzędu gminy zajmujący się sprawami PPOŻ.

Czytaj więcej: ELIMINACJE GMINNE TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ PN „ MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

Ogłoszenie

Zapraszamy mieszkańców wsi Siedliska Pierwsze i Siedliska Drugie

na zebranie wiejskie

które odbędzie się

1 marca 2020 roku (niedziela)

o godz: 15:00

w Remizie OSP Siedliska.

Mieszkańców wsi Marysin

na zebranie wiejskie

które odbędzie się

1 marca 2020 roku (niedziela)

o godz: 16:00

w Remizie OSP Marysin.

Głównym tematem spotkania będą informacje odnośnie gospodarki zagospodarowania odpadami komunalnymi (śmieci) oraz sprawy bieżące wsi.

 

Zapraszają

Sołtysi i radni wsi

SUPER Sołtys wybrany

Piastowanie funkcji sołtysa jest bardzo ważnym i odpowiedzialnym działaniem, które odzwierciedla potrzeby mieszkańców sołectw. Sołtysi działający na rzecz lokalnej społeczności integrują wieś, motywują mieszkańców do działania, są również łącznikiem między mieszkańcami a samorządem gminnym.

Tygodnik Super Tydzień Krasnostawski chcąc docenić i uhonorować sołtysów z powiatu krasnostawskiego, w listopadzie 2019r. ogłosiło konkurs pod nazwą SUPER Sołtys 2019. Współorganizatorami plebiscytu byli starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk i burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk.

Czytaj więcej: SUPER Sołtys wybrany

Festiwal Pączka i Faworka 2020

Kolejny raz Lokalna Grupa Działania Krasnystaw Plus wraz z Gminnym Centrum Kultury w Krasnymstawie z/s w Siennicy Nadolnej przygotowała wspaniałą imprezę, podczas której świętowano zwyczaj „Tłustego czwartku”. Była to już VIII edycja Festiwalu Pączka i Faworka, w której licznie uczestniczyły Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu krasnostawskiego, a także delegacje władz powiatowych, gminnych oraz zaproszeni goście.

Czytaj więcej: Festiwal Pączka i Faworka 2020

Wojewoda Lubelski zaprasza!

Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie świętuje swój setny jubileusz. Z tej okazji Wojewoda Lubelski zaprasza wszystkich serdecznie na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się 15 lutego 2020r. w siedzibie Urzędu w Lublinie w godzinach 10:00 – 13:00

Impreza przewiduje wiele atrakcji: zwiedzanie Urzędu z przewodnikiem, gabinet zagadek, wystawę „Od dokumentu papierowego do e-urzędu”, ekspozycje poszczególnych wydziałów oraz upominki. Dla najmłodszych przygotowane będą warsztaty LEGO z elementami robotyki.

A.Granat

Dni Otwarte LUW

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd