Aktualności

Sielskie Smaki 2019

 W dniach 5-7 kwietnia 2019r. w Hali Global Expo w Warszawie odbył się Festiwal Produktów Regionalnych Sielskie Smaki 2019. Zorganizowane targi zgromadziły szerokie grono wystawców, którzy prezentowali tradycyjne produkty i potrawy z różnych zakątków Polski. Odwiedzający mieli okazję nie tylko poznać produkty regionalne, ale także posmakować je i kupić. Województwo lubelskie  reprezentowane przez licznych producentów i wystawców było jednym z trzech największych.

Czytaj więcej: Sielskie Smaki 2019

Spotkanie dla przedsiębiorców

DSC 6276

Dnia 8 kwietnia 2019r. w świetlicy wiejskiej Urzędu Gminy Fajsławice odbyło się spotkanie dla wszystkich przedsiębiorców z terenu naszej gminy, a także osób planujących rozpocząć działalność gospodarczą. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele firmy konsultingowej z Lubelskiej Akademii Rozwoju - pan Rafał Dudek oraz pan Michał Rządkowski. Panowie omówili możliwości dofinansowania wniosków składanych przez małe i średnie przedsiębiorstwa w trybie konkursowym dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na 2019 rok. Ponadto zwrócili uwagę na oferowane działania w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Czytaj więcej: Spotkanie dla przedsiębiorców

Ogłoszenie

   Dnia 8 kwietnia 2019r. (poniedziałek) o godz. 16:00 w świetlicy wiejskiej Urzędu Gminy Fajsławice odbędzie się spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców i osób chcących założyć działalność gospodarczą.

   W spotkaniu wezmą udział Pani Dorota Sawa – Prezes Lokalnej Grupy Działania „Krasnystaw Plus” oraz przedstawiciele firmy konsultingowej.

 

   Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Informacja

Dnia 03.04.2019 r. (środa) godz. 9:00 w Urzędzie Gminy Fajsławice odbędzie się akcja promocyjna nowego planu rządu tzw. "Nowa Piątka". Pracownicy Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie będą informować o założeniach programu.

Zainteresowanych mieszkańców zapraszamy!

A.Granat

IX SESJA RADY GMINY FAJSŁAWICE

vlcsnap 2019 03 30 22h06m07s158

       Dnia 29 marca 2019r. w świetlicy wiejskiej Urzędu Gminy Fajsławice odbyła się IX Sesja Rady Gminy Fajsławice. Obecni na sesji radni i sołtysi wysłuchali informacji Wójta Gminy Fajsławice o bieżącej pracy i istotnych wydarzeniach. W ostatnim czasie w naszej gminie odbyły się warsztaty kulinarne, uroczyste obchody Dnia Kobiet, a także gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn.: „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Ponadto Gmina Fajsławice otrzymała wsparcie finansowe na przebudowę dogi gminnej w Woli Idzikowskiej oraz przebudowę budynku OSP w Fajsławicach na Gminny Ośrodek Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczną. W miejscowości Ksawerówka przeprowadzona została modernizacja przepompowni wody.

Czytaj więcej: IX SESJA RADY GMINY FAJSŁAWICE

Ogłoszenie

Dnia 31 marca 2019r. (niedziela) o godzinie 17:00 w świetlicy wiejskiej Urzędu Gminy Fajsławice odbędzie się spotkanie z Wicemarszałkiem Sejmu RP Panią Beatą Mazurek. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Fajsławice.

A.Granat

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd