Informacja Starosty Krasnostawskiego odnośnie dyżurów w ramach punktów NPP/NPO

W związku z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z COVID-19, o których mowa w art. 1 i 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374), a co za tym idzie koniecznością podjęcia działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa wykonawcom i osobom korzystającym z usług określonych w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (tj. Dz.U. z 2019 r. poz. 294 ze zm.)

informujemy, że tymczasowo zawiesza się udzielanie porad prawnych realizowanych osobiście w punktach nieodpłatnych porad prawnych oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu krasnostawskiego

- od dnia 16 marca 2020 r. do dnia 31 marca 2020 r.

W przypadku konieczności przedłużenia tego terminu lub możliwości jego skrócenia, stosowna informacja zostanie uwidoczniona poprzez wywieszenie stosownego zawiadomienia w gmachu budynku Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie oraz umieszczona na stronie internetowej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Jednocześnie w powyżej wskazanym terminie zostaje zmieniona organizacja udzielania porad prawnych do udzielania ich w formie telefonicznej i z wykorzystaniem innych środków porozumiewania się na odległość.

W celu uzyskania porady prawnej przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość osoba potrzebująca pomocy przed jej udzieleniem zobowiązana jest do złożenia za pośrednictwem poczty e-mail wniosku o uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość, jak również oświadczenia, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej (art. 4 ust. 2 ustawy nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej) oraz podpisanej klauzuli RODO.

W celu zarejestrowania wniosku o udzielenie porady uprzejmie prosimy o kontakt z numerem telefonu (82) 576 52 11 do 13, zaś wniosek o zgłoszenie porady na odległość oraz oświadczenie o których mowa powyżej należy przesłać na adres poczty e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Stosowny wniosek zawierający zgłoszenie porady, oświadczenie oraz klauzulę RODO pobrać należy ze Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie www.krasnystaw-powiat.pl lub www.oic.lublin.pl

 

Wniosek zgłoszenia porady na odległość

STAROSTA

/-/Andrzej Leńczuk

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd