Targowisko Gminne "Mój Rynek"

KUPUJ LOKALNIE ! – Wspieraj Regionalnie to hasło przewodnie Targowiska Gminnego w Fajsławicach „Mój Rynek” w Boniewie, który odbył się w minioną sobotę, 2 maja 2020r. Miejsce to powstało dzięki dofinansowaniu ze środków PROW 2014-2020. Funkcjonowanie targowiska znajdującego się w Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie,  ma w swym założeniu promocję zdrowych, lokalnych produktów, a ich producentom, wytwórcom i przedsiębiorcom możliwość ich sprzedaży. Zapotrzebowanie ludzi na produkty zdrowe, wysokiej jakości, pochodzące bezpośrednio od rolników ciągle wzrasta, dlatego gmina Fajsławice daje możliwość swoim mieszkańcom i nie tylko, zakupu takich właśnie produktów. Naszym rolnikom, sadownikom i plantatorom natomiast umożliwia sprzedaż swoich owoców pracy na gminnym targowisku.

 

W sobotę na Fajsławickim Targu lokalni i przyjezdni wystawcy, producenci i przedsiębiorcy mieli możliwość sprzedaży swoich własnych, zdrowych produktów lokalnych, tradycyjnych, a także rękodzieła. Wystawcy oferowali świeże warzywa i owoce pochodzące z własnych gospodarstw, sery, pieczywo i pyszne wypieki, zioła a także sadzonki roślin i krzewów. Konsumenci mieli pewność, że zakupują produkty świeże, zdrowe i wysokiej jakości.

Z uwagi na stan pandemii koronawirusa, organizatorzy zadbali o wszelkie środki bezpieczeństwa zachowując obowiązujące obostrzenia. Wchodząc na teren targu kupujący mieli możliwość dezynfekcji rąk, a tym, którzy potrzebowali rozdawane były ochronne maseczki i rękawiczki jednorazowe.

Na  naszym targowisku zakupy zrobił nawet Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Ewa Szałachwiej, Kierownik Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich  Wojciech Sieńko, a także starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk, burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk oraz Urszula i Marcin Wojewodowie kierujący Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego i Bankiem Spółdzielczym w Izbicy.

            Reportaż z tego wydarzenia emitowany będzie na antenie telewizji TVP3 Lublin w najbliższym czasie.

Mamy ogromną nadzieję, że z czasem Fajsławicki Targ skupi jeszcze większą liczbę wystawców prezentujących coraz bogatszą ofertę handlową dla mieszkańców naszej gminy, a miejsce, które do takich celów zostało stworzone zacznie, w końcu tętnić życiem.

Wójt Gminy Fajsławice składa podziękowania wszystkim wystawcom, którzy tego dnia oferowali swoje produkty na Fajsławickim Targu.

A.Granat

DSC 0416

DSC 0445

DSC 0384

DSC 0453

DSC 0395

DSC 0374

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd