XX Sesja Rady Gminy Fajsławice

vlcsnap 2020 05 11 07h53m19s961

Dnia 7 maja 2020r. w sali obrad Urzędu Gminy Fajsławice  odbyła się XX Sesja Rady Gminy Fajsławice. To pierwsza sesja od czasu ogłoszenia pandemii koronawirusa. Decyzja o jej zorganizowaniu podyktowana była koniecznością podjęcia uchwał, umożliwiających dalsze działania inwestycyjne. Z uwagi na bezpieczeństwo radnych i urzędników zastosowano wszelkie środki ostrożności – zachowanie obowiązujących odstępów czy ochronne maseczki.

 

Wójt gminy przedstawił radnym aktualny stan funkcjonowania urzędu w sytuacji pandemii koronawirusa i związanych z tym obostrzeń. Poinformował również o dotychczasowej pracy urzędu i wydarzeniach w jakich gmina Fajsławice brała udział m.in. zorganizowanym w minioną sobotę Fajsławickim Targu, umożliwiającym lokalnym wystawcom sprzedaż swoich produktów. Przy tej okazji wójt gminy wręczył radnym Annie Kosierb i Annie Wójcik - członkiniom gminnych kół gospodyń wiejskich, pamiątkowe dyplomy, dziękując za udział i zaangażowanie w przygotowanie swoich stoisk z lokalnymi produktami.

Wójt gminy oznajmił radnym, iż złożony w 2019r. przez Gminę Fajsławice projekt dotyczący montażu instalacji Odnawialnych Źródeł Energii został zakwalifikowany do dofinansowania. Projekt ten realizowany będzie w 2021r. Gmina Fajsławice otrzymała także dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych i jeszcze w tym roku wyremontowane zostaną dwie drogi gminne: w Marysinie i w Woli Idzikowskiej.

W dalszej części obrad Anna Rozwałka pełniąca obowiązki Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Fajsławicach, przedstawiła zebranym ocenę Zasobów Pomocy Społecznej za 2019r.

Radni podjęli uchwałę dotyczącą Programu ochrony środowiska, nowego wzoru deklaracji opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, a także trybu składania deklaracji za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Rada Gminy podjęła również uchwałę dotyczącą dofinansowania opracowania dokumentacji technicznej związanej z przebudową drogi powiatowej Fajsławice – Ksawerówka.

A.Granat

DSC 0406

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd