Fajsławickie skarby ziemi i lasów

Wczoraj 25 czerwca 2020r.,  w porannym programie TVP3 Lublin „Między Wisłą a Bugiem” gościli mieszkańcy naszej gminy Państwo Beata i Mariusz Sagan z Ksawerówki. Opowiadali oni o skarbach fajsławickiej ziemi i lasów.

 

Pani Beata - wiceprzewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich „Razem Lepiej” w Ksawerówce przedstawiła zdrowe właściwości tych darów, a także sposoby wykorzystania ich do przygotowania leczniczych syropów, nalewek i smacznych przetworów.
Z kwiatów i owoców czarnego bzu, z młodych pędów sosny, pokrzywy przyrządza się zdrowe soki, syropy i nalewki, które chronią i wzmacniają drogi oddechowe, grzyby wykorzystywane są w gastronomii do przyrządzania smacznych potraw i przetworów, z czarnych jagód, jeżyn czy poziomek robi się pyszne konfitury i dżemy. Udział w programie był również świetną okazją do zaprezentowania na antenie smakowitych potraw z dziczyzny, które przygotowały członkinie KGW „Razem Lepiej” – pieczone mięso sarny,  potrawkę z dzika z rozmarynem i tymiankiem i wątróbkę z sarny z grzybami.

Pan Mariusz Sagan – jako prezes Wojskowego Koła Łowieckiego 151 ŻUBR w Lublinie przybliżył widzom tradycję i kulturę łowiecką. Podkreślił także współpracę koła łowieckiego z gminą Fajsławice - spotkania i pogadanki z uczniami gminnych szkół, udział w imprezach i konkursach

Państwo Sagan pięknie promowali naszą gminę w mediach, za co im serdecznie dziękujemy.

 Zachęcamy do obejrzenia fragmentu programu z ich udziałem w poniższym linku.

https://lublin.tvp.pl/42790638/poranek-miedzy-wisla-i-bugiem

(8 minuta nagrania)

A.Granat

vlcsnap 2020 06 26 12h57m31s022

vlcsnap 2020 06 26 12h57m44s509

DMC Firewall is a Joomla Security extension!