Realizacja gminnych inwestycji w toku

Prace inwestycyjne w Gminie Fajsławice trwają. Na chwile obecną możemy pochwalić się zakończonymi pracami przy przebudowie drogi gminnej Nr 109608L w Woli Idzikowskiej (za kapliczką). Położono nową nawierzchnię asfaltową na odcinku prawie 700 m długości i szerokości jezdni 3,5 m, wykonano również pobocza z kruszywa i mijanki. Oczekujemy na ostateczny odbiór techniczny inwestycji.

DSC 0256

 

DSC 0259

W najbliższym czasie ukończony zostanie również remont drogi gminnej Nr 109626L w Marysinie. Na odcinku 1200 metrów położono już nową nawierzchnię asfaltową, pozostało jedynie wykonanie utwardzonych poboczy z kruszywa. 

DSC 0228

DSC 0230

DSC 0236

Warto przypomnieć, że realizacja powyższych inwestycji możliwa jest dzięki dofinasowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 60% całości kwoty.

 To nie koniec prac dotyczącej infrastruktury drogowej. Naprawiony został również odcinek drogi przy Ośrodku Medycznym DMP w Siedliskach Pierwszych, którego stan nawierzchni pozostawał wiele do życzenia. Z uwagi na bardzo dużą liczbę pacjentów korzystających z usług poradni rehabilitacyjnej, samorząd podjął decyzje wyremontowania tego odcinka drogi, aby zapewnić mieszkańcom bezpieczny dojazd do placówki medycznej.

Ponadto położona została nowa nawierzchnia asfaltowa parkingu przy budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Fajsławicach. Inwestycja ta poprawi komfort parkowania i komunikacji nie tylko osobom odwiedzającym Gminną Bibliotekę Publiczną, ale i strażakom OSP w Fajsławicach wyjeżdżających do akcji ratowniczych.

DSC 0542

DSC 0549

Rozpoczęto również realizację inwestycji pn. „Rozwój infrastruktury turystycznej i kulturalnej świetlicy wiejskiej w Ksawerówce”. Obecnie utwardzony został teren pod budowę altany i podjazd główny. Trwają prace nad zagospodarowaniem terenu m.in. tworzone są alejki, mocowane obrzeża trawników.

DSC 0251

DSC 0524

DSC 0538

DSC 0539

O realizacji kolejnych przedsięwzięć będziemy Państwa informować na bieżąco.

A.Granat

Our website is protected by DMC Firewall!