Nowe laptopy na nowy rok szkolny !!!

Rozpoczął się nowy rok szkolny 2020/2021. Uczniowie wrócili do szkolnych ławek po kilku miesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Po miesiącach zdalnej nauki i wakacyjnego odpoczynku uczniowie z chęcią i zapałem wrócili do tradycyjnej formy nauczania i kontaktu z rówieśnikami. Trudny czas pandemii jednak jeszcze się nie skończył, dlatego konieczne jest stosowanie się do reżimu sanitarnego i zaleconych obostrzeń.

Inaugurację nowego roku szkolnego w obu naszych gminnych szkołach rozpoczęła tradycyjnie Msza Święta, która odprawiona została zarówno w parafii w Fajsławicach, jak i w parafii w Siedliskach Drugich. Dalsze uroczystości kontynuowane były w szkołach z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.

 

W tym tak ważnym wydarzeniu uczestniczyli również wójtowie gminy, którzy życzyli wszystkim nauczycielom i rodzicom nowych sił, wytrwałości i zapału do pracy z dziećmi, a uczniom nieustającej motywacji do nauki i poszerzania swojej wiedzy. Pomocne im w tym będą nowe laptopy, które wójtowie przekazali na ręce dyrektorów szkół podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.

Nowy sprzęt, na który składa się 14 laptopów wraz z oprogramowaniem (pakiet biurowy, oprogramowanie antywirusowe, a także oprogramowanie logopedyczne) i akcesoria (słuchawki z mikrofonem, głośniki), zakupiony został w ramach programu „ZDALNA SZKOŁA+”. Sprzęt i oprogramowanie dofinansowane zostało w ramach projektu pn.: „Wsparcie zdalnego nauczania w Gminie Fajsławice+”, który jest realizowany w ramach projektu pn. „Zdalna Szkoła+ w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach.

To już kolejne laptopy, które trafiły do naszych gminnych placówek oświatowych. Przypomnijmy, że w czerwcu bieżącego roku przekazano do szkół 17 kompletów sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem, zakupionych  w ramach projektu pn. „Wsparcie zdalnego nauczania w Gminie Fajsławice”, realizowanego w ramach projektu pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach.

Mamy nadzieję, że z takim zapleczem dydaktycznym nauka i nauczanie w nowym roku szkolnym będzie łatwe i przyjemne – mimo nowej, jakże trudnej rzeczywistości.

A.Granat

DSC 0392

DSC 0404

DSC 0420

foto 2

foto 3

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!