MAJÓWKA W FAJSŁAWICACH

W niedzielę 20 maja 2012 roku na boisku sportowym przy Urzędzie Gminy Fajsławice odbyła się Majówka ,,Rywalizując bawmy się” połączona z I Powiatowym Konkursem Kulinarnym ,,Dobre bo nasze”. Impreza została zorganizowana dzięki współpracy Starosty Krasnostawskiego, Wójta Gminy Fajsławice, Agencji Rynku Rolnego, Lokalnej Grupy Działania ,,Krasnystaw PLUS”, Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli oraz Gminnego Koła Aktywnych Kobiet i Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Fajsławice. Majówkę honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Lubelskiego - Pan Krzysztof Hetman.

            W trakcie imprezy odbyło się kilka konkursów i turniej piłkarski. Do konkursu kulinarnego zgłosiły się koła gospodyń wiejskich oraz osoby fizyczne z powiatu krasnostawskiego. Łącznie w konkursie wzięło udział 12 drużyn, które prezentowały produkty i potrawy lokalne z mleka i ziół. Łącznie do konkursu zgłoszono 20 potraw. Komisja konkursowa oceniała potrawy w dwóch kategoriach: produkt mleczny i produkt ziołowy. W pierwszej kategorii zwyciężyła nalewka ,,Fantazja” Koła Gospodyń Wiejskich w Woli Idzikowskiej, natomiast w kategorii produkt ziołowy zwyciężyło wino z mleczu Koła Gospodyń Wiejskich w Siennicy Różanej.

            Oprócz zmagań kulinarnych dla kół gospodyń wiejskich przygotowano również konkurencje sprawnościowe, takie jak: zbijanie balonów cepami, picie mleka przez słomkę, rzut ziemniakiem do wiadra z wodą. Dla najmłodszych widzów teatr z Lublina przygotował widowisko artystyczne, a młodzież zorganizowała dla nich zabawy sportowe i konkurs plastyczny ,,Moja gmina z wiatrakami”. W czasie Majówki rozgrywano także mecze piłki nożnej. Można było obejrzeć pokaz ratownictwa medycznego, pokaz fire show oraz występy artystyczne zespołów: ,,Promyczki” z Siedlisk i zespołu wokalno - muzycznego z Krasnegostawu.

Sponsorami imprezy byli: Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie, Lokalna Grupa Działania Krasnystaw PLUS, Wójt Gminy Fajsławice , Przewodniczący Rady Gminy, Rada Gminy, Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Przedsiębiorstwo ROLMECH, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Piaski, Spółdzielnia Mleczarska w Michowie, Firma Ja-HO, EDP Renevables - producent farm wiatrowych, firma Stenmar w Boniewie i Dariusz Janiszek – usługi gastronomiczne.

                                                                                                         

                                                                                                                      Red.

Our website is protected by DMC Firewall!