KLUCZ DO SUKCESU

            Gminne Koło Aktywnych Kobiet po raz kolejny zostało wyróżnione prestiżową nagrodą. O naszych paniach, a co za tym idzie także o naszej gminie, dzięki temu robi się coraz głośniej. W artykule zamieszczonym na stronie internetowej www.lubelskie.pl czytamy: ,,Kto jeszcze nie poznał pań z Gminnego Koła Aktywnych Kobiet z Fajsławic, ten na pewno od dziś będzie je kojarzył z najpyszniejszymi smakami i zapachami dzieciństwa, których obecność dało się odczuwać głównie w kuchniach i starodawnych spiżarniach. Za przypominanie tych tradycyjnych przysmaków członkinie koła zostały uhonorowane zaszczytną nagrodą - "Kluczem do Polskiej Spiżarni".

     ,,Klucz do Polskiej Spiżarni” jest wręczany osobom szczególnie zasłużonym dla wspierania kulinarnego dziedzictwa, promocji i budowy rynku produktów regionalnych, lokalnych i tradycyjnych. W chwili obecnej tylko 5 podmiotów w naszym kraju zostało uhonorowanych tą zaszczytną nagrodą.                                                          

            To niezwykłe wyróżnienie przyznała paniom kapituła ogólnopolskiego konkursu "Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów", doceniając ich wkład w kultywowanie polskich tradycji kulinarnych. Długa jest lista ich dokonań, wśród których na plan pierwszy wysuwa się inicjowanie wielu pysznych imprez na terenie gminy i powiatu krasnostawskiego (np. I Powiatowego Kiermaszu Kulinarnego „Dobre bo nasze" w maju br.) oraz sukcesy na polu wystawienniczym. Członkinie Koła mogą się poszczycić zdobyciem licznych prestiżowych trofeów, w tym w konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo w 2011 r. (III miejsce i statuetka "Perły" za zupę chłopską). Nasze panie obecne są na niemal każdym regionalnym festynie czy turnieju, na którym wystawiane są tradycyjne potrawy, a w ramach współpracy z gminami partnerskimi prezentują je także poza granicami kraju (m.in. na Słowacji).
            Po odbiór nagrody członkinie Gminnego Koła Aktywnych Kobiet jadą 7 października do Poznania, na Międzynarodowe Targi.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                      Karolina Kulbaka

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd