X SESJA RADY GMINY FAJSŁAWICE

vlcsnap 2019 04 29 13h22m22s110

Sprawy związane z funkcjonowaniem Centrum promocji produktu lokalnego -  targowiska gminnego w Fajsławicach „Mój Rynek”, zlokalizowanego w Boniewie zdominowały obrady X Sesji Rady Gminy w Fajsławicach, która odbyła się 26 kwietnia 2019 roku w tutejszej sali obrad.

 

Radni podjęli uchwały w sprawie uchwalenia Regulaminu Centrum, a także ustalili odpowiednie wysokości opłat targowych. Dokonano również odpowiednich zmian w budżecie gminy  na 2019 rok. Były one związane z rozstrzygniętymi przetargami na przebudowę remizy OPS w Fajsławicach na Gminny Ośrodek Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczną wraz z zagospodarowaniem terenu i remontem drogi dojazdowej. Powyższe kwestie przetargowe przedstawił zebranym Wójt Gminy Janusz Pędzisz. Poinformował też zebranych o zbliżających się pracach związanych z przebudową drogi nr 110067L w Woli Idzikowskiej.

W swoim wystąpieniu Wójt omówił sprawy bieżące, które miały miejsce w ciągu ostatniego miesiąca. Dotyczyły one tematycznie spraw drogowych, gminnej oświaty oraz promocji gminy przez Panie z Gminnego Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet i Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy podczas warszawskiego Festiwalu Produktów Regionalnych Sielskie Smaki 2019.

A.Granat

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd