XX Wojewódzki Jesienny Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów 2019

19 października 2019r. w Domu Kultury LSM w Lublinie odbyły się międzypowiatowe eliminacje do XX Wojewódzkiego Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów. Patronatem honorowym wydarzenia jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a głównymi jego organizatorami są Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie oraz Oddział Okręgowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Lublinie.

 

Przegląd zachęca i umożliwia wszystkim seniorom z terenu województwa lubelskiego działających w klubach seniora, domach kultury, domach pomocy społecznej, oddziałach Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów i w innych środowiskach seniorów, zaprezentowanie swojej pracy artystycznej, zarówno w zespołach artystycznych jak i indywidualnych występach.

Przegląd ma na celu nie tylko wyłonienie najciekawszych przygotowanych przez seniorów prezentacji, ale inspiruje ich również do poszukiwań nowych form pracy artystycznej, a także  stwarza im okazję do wymiany doświadczeń.         

To już piąte spotkanie eliminacyjne, które odbyło się na terenie województwa lubelskiego.  Już po raz trzeci wziął w nim udział nasz gminny zespół śpiewaczy Fajsławianki. Zespół zaprezentował przygotowane specjalnie na tą okazję dwa piękne utwory: „Chodziłem do Ciebie” i „Bolero miłości”. Teraz czekamy z niecierpliwością na werdykt jury i trzymamy kciuki za naszych śpiewaków. Finał Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów odbędzie się 9 listopada w Dęblinie.

A.Granat

DSC 0418

DSC 0422

DSC 0421

Our website is protected by DMC Firewall!