XIV Sesja Rady Gminy Fajsławice

vlcsnap 2019 11 12 15h04m46s335

Dnia 8 listopada 2019r. w sali obrad Urzędu Gminy Fajsławice odbyła się XIV Sesja Rady Gminy Fajsławice.

Obecni na sesji radni i sołtysi wysłuchali  informacje wójta gminy o bieżącej pracy urzędu. Dotyczyły one m.in. uroczystości, które odbyły się ostatnio w naszej gminie: Złotych Godów, 100-lecia Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach, promocji gminy przez udział naszych stowarzyszeń i zespołów śpiewaczych w festiwalach i konkursach, a także sukcesu gminnej biblioteki, która wygrała w konkursie książki na kwotę 300 zł i 2 pufy do czytania. Ponadto gminne jednostki OSP otrzymały zewnętrzne wsparcie finansowe na realizację swoich zadań statutowych zawartych w ustawie o ochronie przeciwpożarowej, a jednostka OSP Siedliska Drugie  otrzymała nowoczesny wóz strażacki, do zakupu którego gmina dołożyła niemałą kwotę 217.360,00 zł.

W dalszej części obrad radni podjęli uchwały m.in. dotyczące przedłużenia umowy najmu lokali, w których mieszczą się urząd pocztowy i posterunek policji, a także uchwalenia ”Programu współpracy Gminy Fajsławice z organizacjami pozarządowymi” czy wyboru przedstawiciela Rady Gminy Fajsławice do Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie, którym została pani Arleta Rogalska.

Radni uchwalili także nowe stawki podatków obowiązujących w gminie na 2020 roku. Wysokość stawek podatkowych od nieruchomości wzrosła nieznacznie. Stawka podatku rolnego wzrosła o 10zł tj. z kwoty 105zł na 115zł za 1ha przeliczeniowy rocznie dla posiadaczy gospodarstw rolnych, natomiast dla posiadaczy gruntów poniżej 1ha stawka wzrosła odpowiednio z 210zł na 230zł za 1ha fizyczny.

A.Granat

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd