Spotkanie opłatkowe

„Święta Bożego Narodzenia są po to,

by człowiek spotkał się z człowiekiem,

by człowiek spotkał się z Bogiem…”

 Takimi słowami Wójt gminy Fajsławice Janusz Pędzisz rozpoczął spotkanie opłatkowe, które odbyło się 18 grudnia 2019r. w świetlicy wiejskiej. Wszystkim zebranym i ich najbliższym złożył ciepłe, bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia.

 

W tym wyjątkowym dniu obecni byli z nami znamienici goście, którzy przez ostatni rok współpracowali z naszą gminą, wspomagając dzieło pracy na rzecz lokalnej społeczności. Wśród zebranych byli przedstawiciele urzędów, instytucji, służb mundurowych, gminnych stowarzyszeń, klubów sportowych, zespołów śpiewaczych, a także radni i sołtysi.

Świąteczne życzenia złożyli także Przewodniczący Rady Powiatu pan Witold Boruczenko, w imieniu Wojewody Lubelskiego pan Grzegorz Lipa oraz Kierownik Filii Urzędu Marszałkowskiego w Chełmie pani Milena Petla.

Po przywitaniu gości wójt gminy podsumował miniony rok pracy – pierwszy rok kadencji nowych władz naszego samorządu. Zrealizowane inwestycje, przedsięwzięcia i ważne wydarzenia przedstawione zostały w bardzo ciekawy sposób, w przygotowanej prezentacji multimedialnej. Wójt gminy złożył serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w realizację podejmowanych w tym roku działań na rzecz rozwoju naszej małej Ojczyzny.

W dalszej części wigilijnego spotkania proboszcz naszej parafii ks. Andrzej Domański odczytał fragment Ewangelii, odmówił krótką modlitwę  i udzielił świątecznego błogosławieństwa. Wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędę i w atmosferze przyjaźni i życzliwości połamali się opłatkiem, składając sobie z serca płynące życzenia.

Przy dźwiękach kolęd prezentowanych przez nasze gminne zespoły śpiewacze „Fajsławianki” i „Siedliszczanki” uczestnicy mogli spróbować smacznych potraw wigilijnych przygotowanych przez Dariusza Janiszka Usługi Gastronomiczne.

Wójt gminy składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy byli obecni z nami w tym szczególnym dniu, a także wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości.

A.Granat

 • DSC_0236
 • DSC_0244
 • DSC_0247
 • DSC_0250
 • DSC_0252
 • DSC_0254
 • DSC_0263
 • DSC_0265
 • DSC_0271
 • DSC_0278
 • DSC_0281
 • DSC_0294
 • DSC_0306
 • DSC_0308
 • DSC_0310
 • DSC_0326

Simple Image Gallery Extended

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd