XVIII Sesja Rady Gminy Fajsławice

vlcsnap 2020 01 29 13h28m33s288

Dnia 28 stycznia 2020r. w sali obrad Urzędu Gminy Fajsławice odbyła się XVIII Sesja Rady Gminy Fajsławice.

 

Radni podjęli uchwały zmieniające w sprawie uchwalenia Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii, a także Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Gminy Fajsławice na 2020 rok.

W dalszej części obrad radni podjęli również uchwałę umożliwiającą mieszkańcom płatności podatku rolnego za pomocą karty płatniczej, które będą przyjmowane przez sołtysów.

Podjęta została również uchwała w sprawie ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w kwocie 13 zł od osoby miesięcznie. Ustalona została podwyższona stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełni obowiązku zbierania odpadów w sposób selektywny w wysokości 30 zł miesięcznie od jednego mieszkańca.

Obecni na sesji radni i sołtysi wysłuchali także informacji wójta gminy o bieżącej pracy urzędu. Wójt poinformował zebranych m.in. o zakończeniu prac przy Gminnym Ośrodku Kultury w Fajsławicach i rozpoczęciu procedury formalnego przekazania inwestycji do użytkowania.

Our website is protected by DMC Firewall!