Kobiety Aktywne na Cavaliadzie 2020

Od czwartku 30 stycznia 2020 przez 4 dni Targi Lublin skupiły wielu miłośników koni i jeździectwa. W tym czasie bowiem odbyła się VIII edycja Cavaliady – międzynarodowych zawodów jeździeckich . W tym widowiskowym wydarzeniu wzięło udział 170 zawodników i ponad 300 koni rywalizujących ze sobą w czterech jeździeckich konkurencjach: skokach przez przeszkody, ujeżdżaniu, powożeniu czterokonnymi zaprzęgami oraz Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego.

 

Zawodom towarzyszyły również wspaniałe pokazy grup kaskaderskich i woltyżerki, pokazy ogierów zimnokrwistych, a także Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich. W programie Cavaliady nie zabrało również atrakcji i konkursów jeździeckich dla dzieci.

Organizatorzy zapewnili również miejsce wystawcom kulinarnym, którzy zadbali o pełne brzuchy uczestników. Wśród  nich znalazło się stoisko promujące naszą gminę.

W sobotę, 02 lutego 2020r. swoje wypieki i popisowe dania: jak zupę pokrzywową, pierogi ruskie i z soczewicą, a także lokalne placki na zsiadłym mleku serwowały Panie z Gminnego Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Fajsławicach. Zebranym tak bardzo smakowały nasze specjały, że już w godzinach popołudniowych panie wyprzedały wszystkie przygotowane zapasy.

Wójt Gminy Fajsławice serdecznie dziękuje członkiniom stowarzyszenia za promowanie naszych lokalnych produktów na międzynarodowych zawodach Cavaliada 2020.

A.Granat

received 189560342400629

S25C 920021212150

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd