Aktualności

Ogłoszenie

500 plus

Dnia 25 czerwca 2019r. (wtorek) o godzinie 9:00 przy budynku Urzędu Gminy Fajsławice odbędzie się spotkanie informacyjne z przedstawicielami Wojewody Lubelskiego, dotyczące Programu Rodzina 500 Plus.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

A.Granat

Dofinansowanie dla Fajsławic

We wtorek, 18 czerwca 2019r. przedstawiciele Zarządu Województwa Lubelskiego – wicemarszałek Zbigniew Wojciechowski i członek Zarządu Sebastian Trojak podpisali umowy z przedstawicielami gmin, Lokalnych Grup Działania i instytucjami kultury na realizację projektów dedykowanych rozwojowi obszarów wiejskich.

15 zwycięskich projektów wyłonionych w konkursie nr 3/2019 dla partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, które będą realizowane w 2019 r., w ramach dwuletniego Planu Operacyjnego na lata 2018-2019 w województwie lubelskim otrzyma łączną kwotę 713 518,47 zł refundacji.

Miło nam poinformować, że wśród beneficjentów jest również gmina Fajsławice, która na operację „Festiwal Dobre Bo Nasze” otrzymała kwotę dofinansowania 60 824,95 zł.

Główne zadania jakie obejmuje projekt to:         

 • impreza plenerowa, która odbędzie się 7 lipca 2019r.
 • konferencje dotyczące produktu lokalnego
 • warsztaty „Smaki domowej spiżarni”
 • konkursy: konkurs dla dzieci „Zielnik”, konkurs fotograficzny „Skarby ziemi”, konkurs potraw „Chwasty i zioła na talerzu”, konkurs wiedzy o produktach lokalnych dla sołtysów oraz konkursy kulinarne

A.Granat

64425710 2773414366065283 7432302925608648704 n

64447294 2773420822731304 648003542971318272 n

Ogłoszenie

Dnia 4 lipca 2019r. (czwartek) o godzinie 10:00 w świetlicy wiejskiej Urzędu Gminy Fajsławice odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Spotkanie poprowadzi pan Bogdan Kiedrowski – specjalista Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli.

Wszystkich zainteresowanych mieszkańców gminy serdecznie zapraszamy.

A.Granat

Młodzi wędkarze

Dnia 2 czerwca 2019r. w gminie Fajsławice, jak co roku odbyły się zawody wędkarskie zorganizowane w ramach Dnia Dziecka. Zawodnicy walczyli o Puchar Wójta. Zawody rozegrały się w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci w wieku od 6 do 10 lat i młodzież od 11 do 15 lat. Dzieci miały za zadanie złowić jak największa ilość ryb. W młodszej grupie zwyciężył Mateusz Wypych, któremu udało się złowić aż 31 ryb. Również w grupie starszej zwycięzca złowił 31 ryb, a był nim Patryk Kostka.

Czytaj więcej: Młodzi wędkarze

Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie otwarte!!!

Dnia 16 czerwca 2019r. w Boniewie odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Promocji Produktu Lokalnego – Targowiska Gminnego w Fajsławicach „Mój Rynek” – inwestycji, która w swoim założeniu ma promować zdrową, lokalną żywność, a ich producentom i twórcom umożliwić jej sprzedaż. W tym celu zorganizowany został również tego dnia Kiermasz Lokalnych Produktów Ziemi Krasnostawskiej, podczas którego wielu wystawców i producentów prezentowało swoje wyroby, rękodzieła i usługi a Koła Gospodyń Wiejskich produkty spożywcze i przygotowane potrawy, które wszyscy mogli skosztować na stole degustacyjnym.

Czytaj więcej: Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie otwarte!!!

Zasady zachowania się podczas burz i nawałnic

 • Słuchaj prognoz pogody i komunikatów lokalnych mediów
 • jeśli jedziesz samochodem postaraj się zatrzymać i przeczekać, omijając miejsca pod drzewami lub konstrukcjami, które mogą zostać przewrócone lub uszkodzone, zachowaj szczególną ostrożność przy wyjeżdżaniu na otwartą przestrzeń z drogi osłoniętej ekranami, budynkami lub drzewami
 • nie parkuj pojazdów w pobliżu drzew, rusztowań, stalowych konstrukcji, tablic reklamowych, trakcji elektrycznych itp.
 • unikaj przebywania na otwartej przestrzeni, szukaj schronienia
  w budynku a jeśli to niemożliwe: postaraj się przyjąć bezpieczną pozycję (kucnij, zbliżając stopy maksymalnie do siebie)
 • jeśli jesteś w grupie osób: rozdzielcie się, żeby nie tworzyć skupiska
 • nie rozmawiaj przez telefon komórkowy (najlepiej go wyłącz)
 • zejdź z roweru, żeby nie dotykać jego metalowych części
 • nie stawaj pod pojedynczym wysokim drzewem ani w pobliżu wysokich konstrukcji, linii wysokiego napięcia, przewodów lub trakcji, unikaj kontaktu z metalowymi przedmiotami
 • zejdź ze szczytów wzniesień w obniżenie terenu
 • na otwartych zbiornikach wodnych: natychmiast wyjdź na brzeg
  z wody, łódki lub kajaka
 • w mieszkaniu i domu zamknij wszystkie okna i sprawdź ich zamknięcia (w razie konieczności odpowiednio je zabezpiecz)
 • wyłącz z kontaktów urządzenia elektryczne, nie rozmawiaj przez telefon stacjonarny
 • z balkonu, tarasu, podwórka i obejścia usuń lub zabezpiecz przedmioty, które mogłyby zostać porwane przez wiatr (donice, suszarki do prania, karmniki, meble itp.)
 • zapewnij bezpieczeństwo zwierzętom, które trzymasz na dworze, zamknij je w odpowiednio przygotowanych pomieszczeniach
 • po burzy mogą być przerwy w dostawie prądu - miej w domu, latarkę na dynamo lub na baterie, świece z zapałkami, radio na baterie, zapasowe baterie, zapasowe źródło zasilania (powerbank) do naładowania telefonu komórkowego

Telefony alarmowe w razie niebezpieczeństwa:

 • 112 – numer alarmowy
 • 999 – Pogotowie Ratunkowe
 • 998 – Straż Pożarna
 • 997 – Policja

OGŁOSZENIE

W związku z odbywającą się w dniu 16 czerwca 2019r. uroczystością otwarcia Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie informujemy, że w tym dniu w godzinach 14:15-16:00 – dowozy / 18:30 – 20:30 - odwozy, będzie kursować bezpłatny bus gminny na trasie Fajsławice – Boniewo. Spowodowane jest to małą ilością miejsc parkingowych przy budynku w Boniewie.

Prosimy o korzystanie z naszego środka transportu lub ewentualne parkowanie w miejscach naprzeciwko budynku w Boniewie (przy byłym sklepie SR-H, droga I pas Ignasina).

A.Granat

DMC Firewall is a Joomla Security extension!