Aktualności

FIO 2020 dla organizacji pozarządowych

Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Lubelski Urząd Wojewódzki - Wydział Polityki Społecznej i Związek Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych (FLOP) serdecznie zapraszają wszystkie organizacje pozarządowe oraz instytucje prowadzące działalność pożytku publicznego (fundacje, stowarzyszenia, KGW) na spotkanie informacyjne dotyczące Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich FIO 2020 i Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich PROO.

Spotkanie odbędzie się 11 grudnia 2019r. (środa) w godz. 11.00- 13.00, w „Sali Błękitnej” Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie, przy ul. Spokojnej 4.

W trakcie spotkania przedstawiciele NIW-CRSO omówią założenia regulaminu konkursu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO) na rok 2020, przedstawią informacje o Programie Rozwoju Organizacji Obywatelskich PROO oraz odpowiedzą na pytania organizacji, związane z możliwością otrzymania dofinansowania.

Serdecznie zachęcamy wszystkie nasze gminne organizacje pozarządowe do udziału w spotkaniu i podjęcia próby uzyskania środków finansowych z Programu na realizację inicjatyw lokalnych.

Więcej informacji o Programie FIO 2020

https://www.niw.gov.pl/rusza-konkurs-fio-edycja-2020/

https://www.facebook.com/events/574997053291206/

Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Służb Mundurowych

W sobotę 23 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach odbył się Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Służb Mundurowych. Głównymi organizatorami tego wydarzenia byli Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa Lubelskiego oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. Dzięki uprzejmości Wójta Gminy Fajsławice  Janusza Pędzisza oraz dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach – pani dyrektor Anety Kosmala i wicedyrektora Wojciecha Wypycha, w szkolnej sali gimnastycznej około 40 zawodników z 13 drużyn z województwa lubelskiego stoczyło zaciętą walkę o jak najlepsze wyniki w klasyfikacjach.

Czytaj więcej: Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Służb Mundurowych

Wygraliśmy nowe ksiązki!

Serdecznie dziękujemy wszystkim czytelnikom, którzy oddali swoje głosy  na naszą Gminną  Bibliotekę Publiczną w Fajsławicach, w konkursie organizowanym przez producenta  produktów Kinder.

Miło nam poinformować, że nasza biblioteka znalazła się wśród 250 bibliotek, które otrzymają książki na kwotę 300 zł oraz 2 pufy do czytania.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i gorąco zachęcamy do odwiedzania  naszej gminnej biblioteki.

A.Granat

                                        

Głosujemy na Sołtysów

Informujemy o ogłoszonym przez Super Tydzień Krasnostawski konkursie SUPER Sołtys 2019. Konkurs ten ma na celu docenienie i uhonorowanie sołtysów działających na rzecz lokalnej społeczności. Na łamach gazety zaprezentowani zostali wszyscy sołtysi działający w powiecie krasnostawskim.

Głosowanie odbywa się poprzez wypełnienie kuponu zamieszczonego w każdym wydaniu tygodnika i dostarczeniu go do redakcji Super Tygodnia: Super Tydzień Chełmski  ul. Lubelska 31 22-100 Chełm. Kupony można wrzucać również do skrzynek ogłoszeniowych tygodnika, które znajdują się na terenie Krasnegostawu (ul. Poniatowskiego 4C oraz przy biurze TBS – naprzeciw dawnego „Aldika”). Głosowanie trwa do końca stycznia 2020r.

Gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy Fajsławice, aby głosowali na swoich sołtysów.

A.Granat

IX Międzypowiatowy Festiwal Zespołów Śpiewaczych

 W ubiegły weekend, 09-10 listopada 2019r. odbył się dwudniowy IX Międzypowiatowy Festiwal Zespołów Śpiewaczych w Werbkowicach. Wydarzenie, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Werbkowicach, Wójt i Rada Gminy Werbkowice gościł zespoły śpiewacze, solistów i duety z powiatu hrubieszowskiego oraz z powiatów z nim sąsiadujących.

Czytaj więcej: IX Międzypowiatowy Festiwal Zespołów Śpiewaczych

XIV Sesja Rady Gminy Fajsławice

vlcsnap 2019 11 12 15h04m46s335

Dnia 8 listopada 2019r. w sali obrad Urzędu Gminy Fajsławice odbyła się XIV Sesja Rady Gminy Fajsławice.

Obecni na sesji radni i sołtysi wysłuchali  informacje wójta gminy o bieżącej pracy urzędu. Dotyczyły one m.in. uroczystości, które odbyły się ostatnio w naszej gminie: Złotych Godów, 100-lecia Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach, promocji gminy przez udział naszych stowarzyszeń i zespołów śpiewaczych w festiwalach i konkursach, a także sukcesu gminnej biblioteki, która wygrała w konkursie książki na kwotę 300 zł i 2 pufy do czytania. Ponadto gminne jednostki OSP otrzymały zewnętrzne wsparcie finansowe na realizację swoich zadań statutowych zawartych w ustawie o ochronie przeciwpożarowej, a jednostka OSP Siedliska Drugie  otrzymała nowoczesny wóz strażacki, do zakupu którego gmina dołożyła niemałą kwotę 217.360,00 zł.

W dalszej części obrad radni podjęli uchwały m.in. dotyczące przedłużenia umowy najmu lokali, w których mieszczą się urząd pocztowy i posterunek policji, a także uchwalenia ”Programu współpracy Gminy Fajsławice z organizacjami pozarządowymi” czy wyboru przedstawiciela Rady Gminy Fajsławice do Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie, którym została pani Arleta Rogalska.

Radni uchwalili także nowe stawki podatków obowiązujących w gminie na 2020 roku. Wysokość stawek podatkowych od nieruchomości wzrosła nieznacznie. Stawka podatku rolnego wzrosła o 10zł tj. z kwoty 105zł na 115zł za 1ha przeliczeniowy rocznie dla posiadaczy gospodarstw rolnych, natomiast dla posiadaczy gruntów poniżej 1ha stawka wzrosła odpowiednio z 210zł na 230zł za 1ha fizyczny.

A.Granat

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!