Obsługę prawną świadczy

Statystyka

Użytkowników:
1
Artykułów:
496
Odsłon artykułów:
711773

Gościmy

Odwiedza nas 165 gości oraz 0 użytkowników.

Aktualności

23 listopada w Urzędzie Gminy Fajsławice odbyło się szkolenie zorganizowane przez Instytut Medycyny Wsi w Lublinie.

Szkolenie zorganizowane było dla rolników, leśników oraz lekarzy weterynarii, którzy w swojej pracy mają styczność z różnymi groźnymi chorobami przenoszonymi przez kleszcze, zwierzęta oraz inne mikro i makroorganizmy występujące w ich życiu codziennym. Kleszcze mogą także występować w ogródkach przydomowych, na łąkach drzewach, a nawet zwierzęta domowe biegające po dworze mogą przynieść na sierści do domu kleszcza. Jest to bardzo niebezpieczne ponieważ zakażone kleszcze przenoszą choroby takie jak: Borelioza, Kleszczowe zapalenie mózgu, Ludzka Anaplazmoza granulocytarna, Babeszjoza oraz wiele innych niebezpiecznych dla życia i zdrowia chorób.

Celem projektu było przybliżenie wiedzy na temat biologicznych zagrożeń zdrowotnych, na które są narażeni szczególnie zawodowi rolnicy, leśnicy oraz lekarze weterynarii, ze względu na charakter wykonywanej pracy.

Uczestnicy mogli także skorzystać z bezpłatnego badania krwi wykonanego pod względem wykluczenia zakażenia Boreliozą oraz bakteriami Salmonelli i Coli.

Zainteresowanie szkoleniem było zadowalające i przybyło wiele osób by dowiedzieć się wielu przydatnych faktów na tematy rolnicze i zdrowotne. Instytut Medycyny Wsi w Lublinie włączając się do Narodowego Programu Zdrowia planuje organizować więcej takich szkoleń w celu ograniczenia zagrożenia zdrowotnego wynikającego z charakteru wykonywanej pracy, miejsca zamieszkiwania czy nauki.

P1060319

P1060322

P1060324

P1060340

Gmina Fajsławice otrzyma ponad pół miliona z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę boiska w Suchodołach

Informujemy, że otrzymaliśmy decyzję o dofinansowaniu na realizację projektu pn. : „Budowa boiska sportowego w Suchodołach”. Kwota dofinansowania wynosić będzie 526 300,00 zł i pochodzić będzie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W ramach zadania Gmina planuje wybudować nowoczesne boisko sportowe spełniające wymogi dla V ligi (wym. 100 x 60 m), oraz niezadaszone trybuny na 300 osób. Dodatkowo będzie wykonane oświetlenie boiska.

Planowany czas rozpoczęcia inwestycji – wiosna 2018 r.

Informujemy, że otrzymaliśmy decyzję o dofinansowaniu na realizację projektu
pn. : „Budowa boiska sportowego w Suchodołach”. Kwota dofinansowania wynosić będzie
526 300,00 zł i pochodzić będzie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

W ramach zadania Gmina planuje wybudować nowoczesne boisko sportowe spełniające wymogi dla V ligi (wym. 100 x 60 m), oraz niezadaszone trybuny na 300 osób. Dodatkowo będzie wykonane oświetlenie boiska.

 

Planowany czas rozpoczęcia inwestycji – wiosna 2018 r.

Our website is protected by DMC Firewall!