Aktualności

Modernizacja gospodarki wodnej na terenie Gminy Fajsławice

W dniu 07.07.2020r. Zarząd Województwa Lubelskiego zatwierdził listę zawierającą informację o kolejności przysługiwania pomocy na operacje typu „Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014‑2020.

Inwestycja Gminy Fajsławice dotycząca modernizacji istniejącej infrastruktury wodociągowej znalazła się na 52 miejscu listy rankingowej i została wybrana do dofinansowania. Zakres prac obejmuje wyposażenie stacji wodociągowej w Siedliskach w system pomiarów parametrów fizycznych lokalnych i zdalnych.

Realizacja operacji pozwoli na racjonalne gospodarowanie zasobami wodnymi, usprawni funkcjonowanie sieci wodociągowej, pozwoli na monitoring ilości wody wydobywanej i rozprowadzanej, umożliwi sprawne reagowanie na niski poziom wody i konieczność zapewnienia dodatkowego źródła zasilania w  razie konieczności. Dzięki operacji zwiększy się jakość oraz bezpieczeństwo systemu zbiorowego zaopatrzenia w wodę oraz zminimalizowane zostaną straty wody.

Czekamy na podpisanie umowy o dofinansowanie operacji i wtedy rozpoczniemy jego realizację.

A.Olech

Ogłoszenie

Informujemy, że od najbliższego czwartku, 9 lipca 2020r. w celu ułatwienia mieszkańcom gminy kontaktu z Urzędem Gminy, Ośrodkiem Zdrowia, apteką itp. zostaną uruchomione kursy busa przewoźnika A.Dziwisz.

Kursy busa odbywać się będą w każdy czwartek tygodnia według poniższego harmonogramu:

6:50 Marysin – 7:00 Ksawerówka (remiza OSP) „dołem”– 7:20 Fajsławice

8:00 Fajsławice „dołem” – 8:20 Ksawerówka

8:30 Ksawerówka „dołem”– 8:50 Fajsławice

10:00 Fajsławice „dołem” – 10:20 Ksawerówka – 10:25 Marysin

 

 

Półfinał Konkursu Kobieta Gospodarna Wyjatkowa

W niedzielę 5 lipca 2020r., w hali sportowej MOSiR w Chełmie odbył się półfinał konkursu Kobieta Gospodarna Wyjątkowa organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Tematem przewodnim konkursu były jabłka lubelskie. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń z terenu trzech powiatów: chełmskiego, włodawskiego i krasnostawskiego rywalizowały między sobą w trzech kategoriach konkursowych: na najlepszą szarlotkę z wykorzystaniem lubelskich jabłek, na najlepsze produkty i potrawy charakterystyczne dla regionu lubelskiego, a także na najpiękniejsze wyroby rękodzielnicze.

Czytaj więcej: Półfinał Konkursu Kobieta Gospodarna Wyjatkowa

XXI Sesja Rady Gminy Fajsławice

Dnia 30 czerwca 2020r. w sali obrad Urzędu Gminy odbyła się XXI Sesja Rady Gminy. Podczas posiedzenia radni udzielili Wójtowi Gminy Fajsławice absolutorium i wotum zaufania. Głosowanie poprzedziło wysłuchanie sprawozdania z wykonania budżetu za 2019r., wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Gminy w Fajsławicach a także opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej, która była pozytywna.

Czytaj więcej: XXI Sesja Rady Gminy Fajsławice

Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

Informujemy, że od 1 lipca 2020r. na terenie Gminy Fajsławice ponownie będzie działał PUNKT NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ.

Od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 – 12:00, w budynku Urzędu Gminy, każdy mieszkaniec gminy będzie mógł skorzystać z porad specjalisty.

Mamy nadzieję, że oferowana pomoc prawna pomoże zainteresowanym rozwiązać wszelkie niejasności czy kwestie sporne.

Wyniki głosowania z dnia 28 czerwca 2020 r.

Gmina Fajsławice

Powiat krasnostawski

 

Frekwencja

Powiat krasnostawski

Frekwencja
57,28%
Liczba kart ważnych
30 203
Liczba uprawnionych
52 726
DMC Firewall is a Joomla Security extension!