Aktualności

Wsparcie zdalnego nauczania w Gminie Fajsławice+

plakat poziomo zdalna plus

Projekt pn. „Wsparcie zdalnego nauczania w Gminie Fajsławice+”,

realizowany w ramach projektu pn. „Zdalna Szkoła+ w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach.

Cel projektu:

Celem głównym projektu jest wsparcie zdalnego nauczania.

Opis projektu:

W ramach projektu zakupiony zostanie sprzęt (ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb uczniów z rodzin wielodzietnych 3+ i osób ze specjalnymi potrzebami) tj.  14 laptopów oraz oprogramowaniem (pakiet biurowy, oprogramowanie antywirusowe) i akcesoriami (słuchawki z mikrofonem), ponadto w celu wsparcia pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami zakupione zostanie oprogramowanie logopedyczne i akcesoria w postaci głośników i specjalistycznego przycisku.

Gmina Fajsławice przekaże w/w sprzęt (nabyty w celu umożliwienia prowadzenia zdalnego kształcenia) do szkół funkcjonujących na terenie gminy. Zakupiony sprzęt umożliwi prowadzenie tzw. „nauki zdalnej” i będzie wypożyczany nauczycielom oraz uczniom. Po zakończeniu realizacji zajęć szkolnych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, zakupiony sprzęt komputerowy będzie wykorzystywany przez szkoły w ramach bieżącej pracy dydaktycznej.

Wartość projektu zgodnie z umową o dofinansowanie: 55 000,00

Wartość uzyskanego dofinansowania: do 55 000,00zł (100%)

Planowany okres realizacji: od 09 czerwca 2020r. do 09 grudnia 2020r.

Pomagają...

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

Lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,

Lecz przez to czym dzieli się z innymi”.

św. Jan Paweł II

 

Czas pandemii koronawirusa jest trudny dla nas wszystkich. I mimo, że obostrzenia powoli zostają znoszone i zauważa się większą swobodę w funkcjonowaniu, pracownicy służb medycznych nadal muszą zachowywać w swojej pracy najwyższe środki ostrożności.

Wielkim sercem, bezinteresownością i pomocą w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wśród pracowników i pacjentów Samodzielnego Szpitala Publicznego w Krasnymstawie, wykazali się mieszkańcy naszej gminy.

Czytaj więcej: Pomagają...

Stypendia rozdane

Tegoroczne zakończenia roku szkolnego wyglądają zupełnie inaczej niż zwykle. W naszych gminnych szkołach - z uwagi na zalecenia sanitarne w okresie pandemii koronawirusa - uczniowie odbiorą świadectwa według ustalonego wcześniej harmonogramu, w młodszych klasach w imieniu swoich pociech zrobią to rodzice. Nie będzie uroczystego apelu i akademii

Czytaj więcej: Stypendia rozdane

Dofinansowanie projektu „Dobre bo Nasze – Fajsławice Naturalnie”

We wtorek 23 czerwca 2020r. Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed i Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Ewa Szałachwiej podpisali umowy z przedstawicielami gmin, powiatów, stowarzyszeń oraz Kół Gospodyń Wiejskich na realizację projektów dotyczących rozwoju obszarów wiejskich.

Czytaj więcej: Dofinansowanie projektu „Dobre bo Nasze – Fajsławice Naturalnie”

Ogłoszenie

Ogłoszenie

Informujemy, że dnia 25 czerwca 2020r. (czwartek)
w godz. od 8:00 do 13:00

w miejscowości Fajsławice wystąpią przerwy
w dostawie energii elektrycznej.

Konkurs "MAGIA ZDROWEGO OGRODU"

Grafika png

Departament Rolnictwa Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie serdecznie zaprasza wszystkich entuzjastów ogrodnictwa do udziału w konkursie ogrodniczym. Celem konkursu jest pokazanie i zachęcenie do tworzenia własnych ogrodów użytkowych (warzynych, ziołowych, owocowych), pokazanie stosowania bogatych metod upraw oraz budowanie świadomości dotyczącej możliwości posiadania własnych, naturalnych i zdrowych upraw.

Dla laureatów przewidziane są cenne nagrody.

Zapraszamy do udziału!!!

Szczegółowe informacje, regulamin i karta identyfikacyjna znajdują się poniżej

Zaproszenie

Regulamin konkursu

Karta identyfikacyjna

 

Our website is protected by DMC Firewall!